Regionalne Wodociągi i Kanalizacja spółka z o. o. w Białogardzie, na podstawie art. 96 ust. 9 ustawy o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. (Dz. U. z 2021 r. poz. 779), zawiadamia o zamiarze zastosowania komunalnych osadów ściekowych w dniach od 03 sierpnia do 12 sierpnia 2022 roku z oczyszczalni ścieków:
– w Połczynie Zdroju
– w Tychowie
– w Bobolicach
– w Karlinie
Osady ściekowe zagospodarowane będą na działkach znajdujących się w miejscowości Dunowo, obręb 0073, gmina Świeszyno, powiat koszaliński, woj. Zachodniopomorskie – Działka nr 83/2 o pow. 225,5693 ha oraz w miejscowości Niedalino, obręb 0075, gmina Świeszyno, powiat koszaliński, woj. Zachodniopomorskie – Działka nr 13/1 o pow. 106,07 ha.
Władający gruntem jest Pomorsko Mazurska Hodowla Ziemniaka Sp. z o.o. z siedzibą Strzekęcino 8A, 76-024 Strzekęcino.
Sposób zagospodarowania R10.
Szanowni Państwo,
W dniu 26 sierpnia 2024 roku na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie ogłoszone zostały decyzje zatwierdzające nowe taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie wszystkich gmin obsługiwanych przez Spółkę. Informacja na temat nowych stawek które zaczną obowiązywać od dnia 3 września 2024, znajdują się na naszej stronie internetowej pod adresem https://www.rwik.pl/taryfy-aktualne/.
Spółka starała się o urealnienie cen świadczonych usług kilkukrotnie na przestrzeni ostatnich 4 lat. Stare taryfy, które będą obowiązywały do dnia 3 września 2024, zostały wyliczone w roku 2017. Od tamtego czasu warunki ekonomiczne świadczenia usług zmieniły się diametralnie. Pandemia i wojna w Ukrainie w wyniku których inflacja wzrosła do niespotykanego w ostatnim dziesięcioleciu poziomu, znacznie zwiększyły koszty prowadzenia naszej działalności. Podczas gdy ceny energii i paliw, ceny materiałów, stopy procentowe a także koszty wynagrodzeń dynamicznie rosły, nasza branża jako jedyna była blokowana i nie mogła płynnie dostosować wysokości cen świadczonych przez siebie usług do obecnie panujących warunków rynkowych.
Na etapie konstrukcji taryfy dołożono wszelkich starań by wzrosty cen były możliwie najniższe. W przypadku naszej Spółki, to co powszechnie nazywa się „podwyżką”, faktycznie jest jedynie waloryzacją kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, kosztów opartych na konkretnych liczbach, planach i danych księgowych, kosztów w większości niezależnych od Zarządu Spółki.
W rezultacie długotrwałego blokowania wniosków taryfowych, zamiast elastycznej i stopniowej reakcji cen usług na rosnące koszty, mamy dzisiaj obecnie jednorazowy, skokowy wzrost opłat.
W dwóch następnych 12-miesięcznych okresach taryfowych ceny będą rosły stopniowo i nieznacznie.
Zarząd Spółki